Hatha

Sledujte nás na..            
Hledaný výraz:

ZOO Brno

 

Bydlíte v Brně a přemýšlíte, kam s dětmi o víkendu? Nebo se chystáte na výlet nebo dovolenou na Moravu a hledáte tipy na příjemný rodinný výlet?

Tak to si rozhodně nenechte ujít brněnskou ZOO!

Ať už je vedro nebo pod mrakem, je zde vždy příjemně a spousta atrakcí, které si děti zamilují!

Začněme tím, jak se k ZOO Brno dostaneme. Pohodlně tramvají směr Bystrc, od zastávky je to cca 400 m. Pokud  jedete autem, tak krásně zaparkujete poblíž. Přímo u vchodu je jen pár parkovacích míst, ale cca 300 metrů k bývalému OBI u autobusové zastávky je velké parkoviště a tam je místo snad pokaždé.

Brněnská ZOO se nachází na kopci a je zde spousta vzrostlých stromů, takže i v parnu je zde příjemný stín se všudypřítomnými lavičkami k odpočinku. Za vstupem začíná pavilon šelem s tygry. Komentované krmení bývá ráno v 10 hod, tak pokud se chcete přijít podívat, nepropásněte to. Rozpis všech komentovaných krmení je také na tabuli za vstupem anebo na webových stránkách ZOO Brno.

Hned vedle tygrů je příjemná restaurace ve stylu chýše z džungle a je zde také dolní stanoviště vláčku. Vláček (jedna jízda- jeden směr, nahoru nebo dolů) stojí pro dospělého 20 Kč a pro děti 3-15 let 10 Kč. Vláček Vás vyveze kolem výběhů lam, zeber a velbloudů až na horní točnu, která je skoro na samém vrcholu kopce a tím i samotné ZOO. Pokud máte menší děti, je horko nebo máte za sebou už několik výletů a dnes máte odpočinkový den, tak je jízda moc příjemná a všechny zvířata si můžete prohlédnou při cestě dolů.

Kdo nechcete jet vláčkem, ale máte malé děti a máte trošku obavy, aby zvládly ťapkání po celé ZOO samy, tak dole u spodní točny vláčků je také možné zdarma zapůjčit malý vozíček pro děti (vypadá jako malý vozík za traktor, takže děti jsou z něj nadšené) a znavené ratolesti do něj cestou skládat k odpočinku.

U horní točny vláčku je pro děti nově nainstalovaný lanový park, který tvoří okruh různých překážek zavěšených ve vzduchu mezi stromy. Vše je kryto dokola sítí a překážky jsou nízko nad zemí, takže je to vhodné i pro menší děti (cca od 3-4 let). Vstupné je 60 Kč (rok 2015) pro jedno dítě na celý den- dostane na ruku pásek jako vstupenku- a můžete se sem libovolně vracet celý den mezi jednotlivými návštěvami zvířat. je to pod stromu, takže v létě je zde příjemný stín.

Odtud se můžete vydat jedním směrem ke klecím s papoušky a dále k velkému pavilonu s plazy a rybami (varan komodský, kajmani, želvy, leguáni...), kde najdete občerstvení a oblíbené trampolíny.

Od točny vláčku můžete pokračovat také kolem bizonů dál, kde jsou nově postavená 4 veliká teepee s informačními tabulemi o životě indiánů, je zde také malé hřiště. Zde žádné dítě neudržíte, aby neproběhlo všechny stany a indiánskou mytologii a tabuli o kmenech jsem musela číst snad čtyřikrát. Na této straně obory mají bizoni krmení, takže se zde zdžují nejvíce a uvidíte je opravdu z bezprostřední vzdálenosti (pokud půjdete hlavním tahem- asfaltovou cestou- tak je budete mít daleko.

Odtud se potom dostaneme k nejvyššímu bodu ZOO Brno, a tím je výběh žiraf, zeber a pakoňů. Celou dobu zde býval asfaltový plácek s železným zábradlím a vodojemem, odkud jste koukali na rozlehlý výběh. V posledních letech ale prošla tato část velikou rekonstrukcí a vznikla zde instalace africké vesnice, takže máte pocit, jakobyste se přesunuli nejen místně, ale i v čase. Je zde postavený veliký areál ve stylu chýší s bambusovou střechou, kde jsou moderní a čisté toalety, občerstvení a jedna chýše slouží jako domeček pro lemury. Dokola kolem výhledu na výběh je zastřešené posazení- samozřejmě jak jinak než ve stylu Afriky- takže i v dešti nebo horku si zde příjemně odpočinete. Nově je zde přidaný výběh lemurů, kteří se pohupují přímo před Vámi ve větvích nebo se schovají do jedné z chýší, která je prosklená a vidíte na ně i dovnitř. Vedle lemurů je krásné přírodní jezírko pro plameňáky, což jen dokresluje neuvěřitelnou atmosféru. Dá se projít cestou kolem plameňáků a lemurů až k nově udělané vyhlídce na výběh žiraf. Ty mají na stromech ve výšce nainstalovány koše se senem, takže je při krmení krásně vidíte.

Cestou z africké vesnice budete míjet další atrakci pro děti, a tou je "Farma", kde si děti můžou zvířátka i pohladit. Děti mohou v doprovodu dospělé osoby vstoupit do výběhu, kde jsou ovce, kozi, králíčci a jiná drobná zvířata. Také je zde množství dřevěných prolézaček, skluzavek a hradů, kde se zabaví děti všech věkových kategorií.

Tak doufám, že si návštěvu užijete!

Pokud hledáte nějaký další tip na výlet po okolí, bude Vás určitě zajímat:

Hrad Veveří a Brněnská přehrada

Další články

Přihlášení k účtu
E-mail:
Heslo:

.. a budete jako první číst nové cestopisy a novinky. Jako dárek dostanete ZDARMA e-mailem E-KNIHU "CENA ZA LÁSKU"